Prostownik z rozruchem 180A 12/24V KD1914

300,00
Dostępny
Zapytaj o produkt

Opis produktu

PARAMETRY TECHNICZNE:

Model: KD1914
Typ: Prostownik z funkcją rozruchu
Producent: KRAFT&DELE
Zasilanie: 230V~50Hz
Napięcie ładowania: 12V / 24V
Prąd znamionowy ładowania: 45A
Prąd znamionowy rozruchu: 200A
Maksymalna moc wejściowa przy rozruchu: 6.8kW
Dedykowana pojemność akumulatora: 20 - 500Ah
Bezpiecznik: 2x40A
Waga: ok. 12kg

OPIS PRODUKTU

Prostownik z rozruchem to urządzenie niezbędne w każdym garażu, warsztacie, a także w serwisach samochodowych oraz gospodarstwach rolnych. Prostownik cechuje się niewielkimi wymiarami i solidną metalową obudową odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz zużycie.

Urządzenie jest dostosowane do ładowania prądem o napięciu zarówno 12V jak i 24V. Prostownik może ładować jeden akumulator, ale także kilka. W zależności od sposobu podłączenia możemy ładować wiele akumulatorów przy podłączeniu równoległym napięciem 12V (lub 24V jeśli akumulatory posiadają takie napięcie) lub dwa akumulatory 12V połączone szeregowo. W takim przypadku przewód plusowy podłączamy pod wyjście 24V.

Posiada on wbudowany amperomierz, który umożliwia kontrolę ładowania oraz dokładny odczyt chwilowego natężenia prądu. Amperomierz pozwala również na określenie poziomu naładowania akumulatora.

Bezpieczeństwo zapewnione zostało dzięki zastosowaniu bezpiecznika, który odcina zasilanie w razie pomylenia biegunów lub przeciążenia urządzenia, a także ogumowane rączki zacisków chroniące osobę obsługującą prostownik.

Urządzenie przeznaczone jest do ładowania akumulatorów 12V oraz 24V i pojemności od 20Ah do 500Ah. Zastosowanie kilkustopniowej regulacji ładowania i rozruchu opartej na przełącznikach pozwala na szybkie ładowanie dużych akumulatorów w przypadku gdy zależy nam na czasie, jak również na wolne ładowanie niskim natężeniem prądu. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie akumulatora w doskonałej kondycji przez długi czas i zapobiega jego uszkodzeniom.

Końcówki przewodów wyposażone są w mocne zaciski, gwarantujące dokładność ładowania.
Solidny uchwyt pozwala na bezpieczne przenoszenie urządzenia.

SKŁAD ZESTAWU:
Prostownik 180Ah KRAFT&DELE KD10611
Przewód plusowy
Zapasowy bezpiecznik
Instrukcja obsługi
Paragon lub FV.
Oryginalne opakowanie

Dodaj swoją opinię

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie