ELOPOL Garnek emaliowany 45 cm 53 L indukcja

249,99
Dostępny
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Duży garnek emaliowany 53l do pasteryzacji, gotowania bigosu i piwa - garnek emaliowany z pokrywą.

Garnek emaliowany o odpowiedniej wysokości aby zmieściły się w nim słoiki na przetwory. Wekowanie to jeden z najstarszych i najdoskonalszych sposobów na przechowywanie żywności. Polega on na ogrzewaniu surowców w temperaturze nie przekraczającej 100ᴼC. Dzięki temu procesowi zostają zniszczone formy wegetatywne drobnoustrojów chorobotwórczych. Zapobiegliwi obkładają słoiczki na przetwory ściereczką aby nie popękały. Wspaniałe smaki dżemów, powideł, kompotów i dań zrekompensują na trud wekowania.

Garnek wykonany jest z wysokiej jakości blachy stalowej, pokrytej szklistą warstwą emalii, która zapewnia zdrowe i smaczne gotowanie potraw, szczególnie dla małych dzieci i alergików. Duże garnki emaliowane przydają się w domu do gotowania dań, które podajemy przy okazji uroczystości domowych, np. bigosu, fasolki po bretońsku, kapuśniaku, kwaśnicy czy innych potraw jednogarnkowych. Wysoki garnek jest doskonały dla osób, które samodzielnie robią domowe piwo. Duży gar jest niezbędny do przygotowania brzeczki piwnej. Garnek do piwa to także pomysł na prezent dla smakosza złotego trunku.

Powróciła moda na zdrowe domowe kompoty. Ich wartości odżywcze są niezaprzeczalne. Pasteryzowany domowy kompot to idealne źródło witamin i świetny, tradycyjny dodatek do obiadu. To także najzdrowszy napój dla dzieci – alternatywa dla słodkich kupnych napojów.  

Zastosowanie:

kuchenka gazowa,
kuchenka indukcyjna,
kuchenka elektryczna,
kuchenka ceramiczna.   

Cechy charakterystyczne:

duży garnek emaliowany 50 l
garnek do przygotowywania powideł,
garnek do piwa,
garnek do bigosu, kapuśniaku,
duży garnek do gotowania, 
ilość elementów w zestawie: 2 szt
garnek pojedynczy z pokrywką
kolor: czarny nakrapiany

Dane techniczne:

pojemność: 50l
wysokość: 33,5 cm
średnica: 45 cm
2 elementy: garnek, pokrywka.

Dodaj swoją opinię

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie